• The Amazing Spider-Man

    ★½

  • Seeking a Friend for the End of the World

    ★★★★★

  • Brave

    ★★★★★

  • Safety Not Guaranteed

    ★★★★★

  • Madagascar 3: Europe's Most Wanted

    ★★

  • The Lorax

    ★★★

  • Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

    ★★★★★

  • We Bought a Zoo

    ★★★½

  • Dolphin Tale

    ★★★★★

  • 50/50

    ★★½

  • Contagion

    ★★★★★

  • Spy Kids: All the Time in the World

    ★★★★★

  • The Help

    ★★★½

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • The Smurfs

    ★★★

  • Horrible Bosses

    ★★★★★

  • Zookeeper

    ★★★★★

  • Mr. Popper's Penguins

    ★★★★

  • Cars 2

    ★★★★

  • Kung Fu Panda 2

    ★★★★½

  • The Hangover Part II

    ★★★★½

  • Jackass 3.5

    ★★★★★

  • Winnie the Pooh

    ★★★★★

  • Rio

    ★★★★½

  • Hop

    ★★★★★

  • Big Mommas: Like Father, Like Son

    ½

  • Paul

    ★★★★★

  • Rango

    ★★★★★

  • Beverly Hills Chihuahua 2

    ★★★★★

  • Little Fockers

    ★★★★

  • Tangled

    ★★★★★

  • Jackass 3D

    ★★★★★

  • Scooby-Doo! Curse of the Lake Monster

    ★★½

  • Life As We Know It

    ★★★★★

  • Scooby-Doo! Camp Scare

    ★★★

  • The Other Guys

    ★★★★★

  • Dinner for Schmucks

    ★★★★★

  • Ramona and Beezus

    ★★★½

  • Despicable Me

    ★★★★★

  • Grown Ups

    ★★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★★

  • Shrek Forever After

    ★½

  • Nanny McPhee and the Big Bang

    ★★★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★

  • Tooth Fairy

    ★★★½

  • Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

    ★★★★★

  • Avatar

    ★★★★★

  • The Princess and the Frog

    ★★★★★

  • A Single Man

    ★★★★★

  • Where the Wild Things Are

    ★★★★★

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

    ★★½

  • Scooby-Doo! The Mystery Begins

    ★½

  • A Serious Man

    ★★★★★

  • The Ugly Truth

    ★★★★★

  • Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

    ★★★★

  • The Hangover

    ★★★★★

  • Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

    ★★★★★

  • Up

    ★★★★★

  • Hotel for Dogs

    ★★★★★

  • Paul Blart: Mall Cop

    ★★★★★

  • Marley & Me

    ★½

  • Bedtime Stories

    ★★★★

  • High School Musical 3: Senior Year

    ★★★½

  • Beverly Hills Chihuahua

    ★★★★★

  • Step Brothers

    ★★★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★★½

  • The Boy in the Striped Pyjamas

    ★★★★★

  • Baby Mama

    ★★★★★

  • Nim's Island

    ★★★★★

  • Scooby-Doo! and the Goblin King

    ★★★★★

  • The Water Horse

    ★★★★★

  • Jackass 2.5

    ★★★★★