Hannah has logged 109 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Anchors Aweigh

Anchors Aweigh

1945
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Best Exotic Marigold Hotel

The Best Exotic Marigold Hotel

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
In Time

In Time

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Money Pit

The Money Pit

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
My Date with Drew

My Date with Drew

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Gentleman's Agreement

Gentleman's Agreement

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
One, Two, Three

One, Two, Three

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cracks

Cracks

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Player

The Player

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Superbad

Superbad

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dracula

Dracula

1931
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Win Win

Win Win

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Anonymous

Anonymous

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jeff, Who Lives at Home

Jeff, Who Lives at Home

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Loving Annabelle

Loving Annabelle

2006
×
Read the review Edit this entry  
27
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spellbound

Spellbound

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saw

Saw

2004
×
Read the review Edit this entry  
08
Bye Bye Birdie

Bye Bye Birdie

1963
×
Read the review Edit this entry  
06
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nell

Nell

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Disappearance of Alice Creed

The Disappearance of Alice Creed

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
City Lights

City Lights

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry