Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Violent Night

    ★★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★★★

  • The Woman King

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★★

  • Bones and All

  • The Wonder

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★

  • X

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Boxing Day

    ★★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Midnight

    ★★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Loki

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • ARCANE

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • The Fallout

    ★★★★★

  • Cherry

    ★★★½

  • Chaos Walking

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½