Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Help

The Help

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Miley Cyrus – Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)

Miley Cyrus – Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Menu

The Menu

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Fight Club

Fight Club

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
08
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bones and All

Bones and All

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prey

Prey

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry