Ben has logged 272 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Keith Richards: Under the Influence

Keith Richards: Under the Influence

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Great Outdoors

The Great Outdoors

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Company

Bad Company

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Amy

Amy

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Gunman

The Gunman

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Into the Inferno

Into the Inferno

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knowing

Knowing

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fittest On Earth (The Story of the 2015 Reebok CrossFit Games)

Fittest On Earth (The Story of the 2015 Reebok CrossFit Games)

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Snitch

Snitch

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cartel Land

Cartel Land

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mascots

Mascots

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gentleman's Agreement

Gentleman's Agreement

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cavalcade

Cavalcade

1933
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Cimarron

Cimarron

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Slap Shot

Slap Shot

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Transporter Refueled

The Transporter Refueled

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Where to Invade Next

Where to Invade Next

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Young Messiah

The Young Messiah

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Risen

Risen

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Holidays

Holidays

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Green Room

Green Room

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry