Ben has logged 30 entries for films during April 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Indigenous

Indigenous

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Salvation

The Salvation

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Grudge Match

Grudge Match

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Uncle John

Uncle John

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Underdog

Underdog

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Taxi

Taxi

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
After Earth

After Earth

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
GORED

GORED

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Colombiana

Colombiana

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Jungle Book 2

The Jungle Book 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Jungle Book

The Jungle Book

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry