Sort by

Pwalsh has logged 235 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Donut King

The Donut King

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Trials of Gabriel Fernandez

The Trials of Gabriel Fernandez

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wild and Wonderful Whites of West Virginia

The Wild and Wonderful Whites of West Virginia

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Overnight

Overnight

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Movie

A Movie

1958
×
Read the review Edit this entry  
17
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
The Great Rupert

The Great Rupert

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Violent

Violent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
Read the review Edit this entry  
15
House of Frankenstein

House of Frankenstein

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story That Time Forgot

Toy Story That Time Forgot

2014
×
Edit this entry  
08
The Mummy's Ghost

The Mummy's Ghost

1944
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Invisible Man's Revenge

The Invisible Man's Revenge

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Son of Dracula

Son of Dracula

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Edit this entry  
01
Her: Love in the Modern Age

Her: Love in the Modern Age

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
24
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★★★
Edit this entry  
24
Closed for Storm

Closed for Storm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★½
Edit this entry  
19
Mister America

Mister America

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
In Search of Darkness: Part II

In Search of Darkness: Part II

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry  
14
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Society

Society

1989
×
Read the review Edit this entry  
13
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Edit this entry  
08
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★
Edit this entry  
05
Scooby-Doo! and Kiss: Rock and Roll Mystery

Scooby-Doo! and Kiss: Rock and Roll Mystery

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Spookers

Spookers

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Vampire Conspiracy

The Vampire Conspiracy

2005
×
Read the review Edit this entry  
29
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★½
Edit this entry