Sort by

Heidi has logged 31 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
Read prior review Edit this entry  
21
VFW

VFW

2019
×
Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy World

Crazy World

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Seberg

Seberg

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
First Love

First Love

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
Edit this entry  
13
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frankie

Frankie

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
The Long Walk

The Long Walk

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Entwined

Entwined

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nobadi

Nobadi

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
The Truth

The Truth

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
Read prior review Edit this entry  
08
And We Go Green

And We Go Green

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Proxima

Proxima

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Zoe

My Zoe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Whip It

Whip It

2009
×
Edit this entry  
06
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Whistlers

The Whistlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
Edit this entry  
02
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Edit this entry  
01
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
Read the review Edit this entry