Sort by

Quinn has logged 23 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fantastic Four

The Fantastic Four

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Biutiful

Biutiful

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★
Edit this entry  
20
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
High Life

High Life

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Return of the Texas Chainsaw Massacre

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Master Z: Ip Man Legacy

Master Z: Ip Man Legacy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hellboy

Hellboy

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
05
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zombie 3

Zombie 3

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry