Quinn has logged 36 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Abominable Dr. Phibes

The Abominable Dr. Phibes

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Truth or Dare

Truth or Dare

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
All Over Me

All Over Me

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thirst

Thirst

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Keep

The Keep

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Shivers

Shivers

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dirty Girls

Dirty Girls

2000
×
Edit this entry  
20
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Viy

Viy

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Border Radio

Border Radio

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Unaired Abduction Interview

Unaired Abduction Interview

2019
×
Edit this entry  
14
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
A Band Called Death

A Band Called Death

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
06
In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bliss

Bliss

2019
×
Edit this entry  
05
VFW

VFW

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Living Dead at Manchester Morgue

The Living Dead at Manchester Morgue

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mister America

Mister America

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mooch Goes to Hollywood

Mooch Goes to Hollywood

1971
×
Read the review Edit this entry  
02
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry