• He's All That

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • The Prom

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • Black Is King

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Normal People

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Spree

  • His House

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Countdown

    ★½

  • Fractured

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Rocks

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Everybody's Everything

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Wounds

  • The Farewell

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Hotel Mumbai