Sort by

Quintin 📽 has logged 42 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Disaster Movie

Disaster Movie

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Missing

Missing

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scarface

Scarface

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
★
Read the review Edit this entry  
27
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Veiled Aristocrats

Veiled Aristocrats

1932
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Joke

The Joke

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Snatch

Snatch

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
2046

2046

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
What Happened Was...

What Happened Was...

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Ladykillers

The Ladykillers

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry