Sort by

Quintin has logged 32 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
Read the review Edit this entry  
26
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Time Freak

Time Freak

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Wings

Wings

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
7th Heaven

7th Heaven

1927
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Racket

The Racket

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Triangle

Triangle

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★½
Read the review Edit this entry