Sort by

Quintin 📽 has logged 34 entries for films during December 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Strange World

Strange World

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Clerks II

Clerks II

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
After Ever Happy

After Ever Happy

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Menorah in the Middle

Menorah in the Middle

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
True Lies

True Lies

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The BFG

The BFG

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
What's Love Got to Do with It

What's Love Got to Do with It

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
13: The Musical

13: The Musical

2022
×
Read the review Edit this entry