Sort by

anna has logged 26 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Persona

Persona

1966
×
Edit this entry  
17
The Night Watch

The Night Watch

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
Read the review Edit this entry  
13
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
High Heels

High Heels

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
What Have I Done to Deserve This?

What Have I Done to Deserve This?

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Heart Goes Boom!

My Heart Goes Boom!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ammonite

Ammonite

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry