Sort by

Xia has logged 49 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Columbus

Columbus

2017
×
★★
Edit this entry  
24
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maurice

Maurice

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Being 17

Being 17

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sense8: Happy F*cking New Year

Sense8: Happy F*cking New Year

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
Read the review Edit this entry  
22
Boy

Boy

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sicario

Sicario

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
Read the review Edit this entry  
06
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry