Sort by
  • The Exorcist: Believer

    ★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Insidious: The Red Door

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • The Little Mermaid

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★½

  • Scream VI

    ★★★

  • M3GAN

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • The Munsters

    ★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Pinocchio

    ½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Terrifier 2

    ★★★★

  • Skinamarink

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ½

  • Lightyear

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Scream

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ½

  • Candyman

    ★★★

  • Free Guy

    ½

  • Old

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ½

  • Luca

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Maggie Simpson in

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Cookie Num Num

    ½

  • WandaVision

  • Burrow

  • Long Toast

    ½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ½

  • Mank

    ★★★½

  • OPAL

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½