Sort by

Quasidingo has logged 136 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
Read the review Edit this entry  
02
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Animaniacs: Wakko's Wish

Animaniacs: Wakko's Wish

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Player

The Player

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mirror

Mirror

1975
×
Read the review Edit this entry  
13
Notorious

Notorious

1946
×
Read the review Edit this entry  
11
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★
Read the review Edit this entry