• Soul

    ★★★★★

  • The Kid Detective

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Inheritance

    ★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★½

  • Bloodshot

    ½

  • The Decline

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • John Henry

    ½

  • His House

    ★★★½

  • My Spy

  • 6 Underground

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Code 8

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★

  • The King

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★

  • Awake

    ★½

  • The Red Sea Diving Resort

    ½

  • 1BR

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Possession of Hannah Grace

    ★½

  • Second Act

    ★★★★½

  • Instant Family

  • Bird Box

    ★★★★½

  • Replicas

    ½

  • Smallfoot

    ★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • The Nun

    ★½

  • Our House

    ★★★

  • How It Ends

    ★★★

  • Skyscraper

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Demon House

    ★★

  • Wildling

    ½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Death Wish

    ★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Den of Thieves

    ★★★

  • Acts of Violence

    ★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Justice League

    ★★★

  • The Ritual

    ★★★★

  • Papillon

    ★★★½

  • It

    ★★★★★

  • Veronica

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Midnight Runners

    ★★★★★

  • What Happened to Monday

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Jungle

    ★★

  • The Book of Henry

    ★½

  • Girls Trip

    ★★★½

  • Life

    ★★½