Sort by

judas fonda has logged 509 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hollars

The Hollars

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Crash

Crash

2004
×
½
Edit this entry  
31
The Woodsman

The Woodsman

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Harvest

The Harvest

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
She's Funny That Way

She's Funny That Way

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Iceman

The Iceman

2012
×
★★½
Edit this entry  
30
Bug

Bug

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frank & Lola

Frank & Lola

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★½
Edit this entry  
28
The Humbling

The Humbling

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Herbert White

Herbert White

2010
×
★½
Edit this entry  
28
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Invocation of My Demon Brother

Invocation of My Demon Brother

1969
×
★★
Read prior review Edit this entry  
28
Puce Moment

Puce Moment

1949
×
★★★
Edit this entry  
28
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fences

Fences

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Denial

Denial

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★½
Edit this entry  
26
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★½
Edit this entry  
25
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Last Tango in Paris

Last Tango in Paris

1972
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Thumbsucker

Thumbsucker

2005
×
★★★
Edit this entry  
23
Trespass Against Us

Trespass Against Us

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
Querelle

Querelle

1982
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★½
Edit this entry  
21
Secretary

Secretary

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
Disorder

Disorder

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★★
Edit this entry  
20
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Waking Life

Waking Life

2001
×
Read the review Edit this entry