Sort by

judas fonda has logged 1,149 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The War of the Roses

The War of the Roses

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Hare Krishna

Hare Krishna

1967
×
Edit this entry  
30
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Grace of Monaco

Grace of Monaco

2014
×
Edit this entry  
29
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shakespeare-Wallah

Shakespeare-Wallah

1965
×
★★★
Edit this entry  
28
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nuts

Nuts

1987
×
★★★
Edit this entry  
27
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★½
Edit this entry  
26
Titanic

Titanic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Endless Love

Endless Love

2014
×
★½
Read prior review Edit this entry  
26
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★
Edit this entry  
25
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Little Chaos

The Little Chaos

1966
×
Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Goat

Goat

2016
×
★½
Edit this entry  
23
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
½
Edit this entry  
23
The Room

The Room

2003
×
½
Read prior review Edit this entry  
22
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★
Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Ludwig

Ludwig

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Coda

Coda

2013
×
Edit this entry  
21
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
½
Edit this entry  
21
The Damned

The Damned

1969
×
★★★½
Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Infernal Cauldron

The Infernal Cauldron

1903
×
Edit this entry  
20
Saturation

Saturation

2017
×
Edit this entry  
20
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Two Drifters

Two Drifters

2005
×
★★★
Edit this entry  
20
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Landline

Landline

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Edit this entry  
17
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★½
Edit this entry  
16
The Creature Walks Among Us

The Creature Walks Among Us

1956
×
Edit this entry  
16
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Edit this entry