Sort by

Brandon has logged 79 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Saw IV

Saw IV

2007
×
★½
Edit this entry  
30
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
Read prior review Edit this entry  
30
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bullhead

Bullhead

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Our Souls at Night

Our Souls at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Child of Rage: A Story of Abuse

Child of Rage: A Story of Abuse

1990
×
Edit this entry  
25
Pickle Surprise

Pickle Surprise

1989
×
Edit this entry  
25
Malice in Wonderland

Malice in Wonderland

1982
×
Edit this entry  
25
I Am Your Grandma

I Am Your Grandma

2011
×
Edit this entry  
24
Industrial Symphony No. 1: The Dream of the Brokenhearted

Industrial Symphony No. 1: The Dream of the Brokenhearted

1990
×
★★★½
Edit this entry  
24
Vamp

Vamp

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Leatherface

Leatherface

2017
×
Edit this entry  
24
Uncle Yanco

Uncle Yanco

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Blow Up My Town

Blow Up My Town

1968
×
★★★
Edit this entry  
24
Ramona

Ramona

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★
Edit this entry  
24
Portrait of Jason

Portrait of Jason

1967
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Places in the Heart

Places in the Heart

1984
×
★★★★
Edit this entry  
23
Woodstock

Woodstock

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
24 Frames Per Second

24 Frames Per Second

1977
×
Edit this entry  
23
Peace, Love & Misunderstanding

Peace, Love & Misunderstanding

2011
×
★★½
Edit this entry  
22
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Retake

Retake

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
On Golden Pond

On Golden Pond

1981
×
Read the review Edit this entry  
18
The Chase

The Chase

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Devil's Due

Devil's Due

2014
×
★½
Edit this entry  
18
Tout Va Bien

Tout Va Bien

1972
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Sex and the Single Girl

Sex and the Single Girl

1964
×
★★★½
Edit this entry  
17
Bell, Book and Candle

Bell, Book and Candle

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★
Edit this entry  
16
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★½
Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lola Versus

Lola Versus

2012
×
★★½
Edit this entry  
14
9/11

9/11

2002
×
Edit this entry  
13
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Edit this entry  
10
Forever's Gonna Start Tonight

Forever's Gonna Start Tonight

2011
×
★★★½
Edit this entry