Sort by

judas fonda has logged 653 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sawdust and Tinsel

Sawdust and Tinsel

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Serpent's Egg

The Serpent's Egg

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Touch

The Touch

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read prior review Edit this entry  
28
Jean Cocteau Addresses the Year 2000

Jean Cocteau Addresses the Year 2000

1962
×
Edit this entry  
28
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Querelle

Querelle

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Group

The Group

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Walk on the Wild Side

Walk on the Wild Side

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lola

Lola

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fear of Disclosure

Fear of Disclosure

1989
×
Edit this entry  
20
Side Effects

Side Effects

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Bug

Bug

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Christine

Christine

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Forbidden Letters

Forbidden Letters

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
News from Home

News from Home

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Abuse

Abuse

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Buddies

Buddies

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fox and His Friends

Fox and His Friends

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
1985

1985

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
1985

1985

2016
×
Edit this entry  
12
Nighthawks

Nighthawks

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Simon of the Desert

Simon of the Desert

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

2005
×
½
Edit this entry  
11
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
From the Life of the Marionettes

From the Life of the Marionettes

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Flesh & Blood

Flesh & Blood

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry