Sort by

judas fonda has logged 67 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cold Sweat

Cold Sweat

1970
×
Read the review Edit this entry  
30
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Oedipus Rex

Oedipus Rex

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Taxi zum Klo

Taxi zum Klo

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Night Visitor

The Night Visitor

1971
×
★★½
Edit this entry  
29
The Man with the Suitcase

The Man with the Suitcase

1983
×
Edit this entry  
29
The Gospel According to St. Matthew

The Gospel According to St. Matthew

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Leonor

Leonor

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Passage of Venus

Passage of Venus

1874
×
Edit this entry  
27
Bent

Bent

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sauvage

Sauvage

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Montgomery Clift

Montgomery Clift

1983
×
Edit this entry  
26
Tell Me

Tell Me

1980
×
Read the review Edit this entry  
25
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fortune and Men's Eyes

Fortune and Men's Eyes

1971
×
★★
Edit this entry  
24
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
Read the review Edit this entry  
24
Breaking Through

Breaking Through

2013
×
Edit this entry  
23
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Les vacances continuent

Les vacances continuent

2015
×
Read prior review Edit this entry  
20
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★
Edit this entry  
17
Godard's Passion

Godard's Passion

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nancy

Nancy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Vincent & Theo

Vincent & Theo

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Fox

The Fox

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
You've Got Beautiful Stairs, You Know...

You've Got Beautiful Stairs, You Know...

1986
×
Edit this entry  
15
Marquis de Sade: Justine

Marquis de Sade: Justine

1969
×
★★★
Edit this entry  
15
Whity

Whity

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
The Captive

The Captive

2000
×
★★★½
Edit this entry  
15
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Early Summer

Early Summer

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Reminiscences of a Journey to Lithuania

Reminiscences of a Journey to Lithuania

1972
×
Edit this entry  
09
The Decameron

The Decameron

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry