Sort by

judas fonda has logged 51 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Da Sweet Blood of Jesus

Da Sweet Blood of Jesus

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
Edit this entry  
21
My Favorite Picture of You

My Favorite Picture of You

2013
×
Read prior review Edit this entry  
20
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tokyo!

Tokyo!

2008
×
★★½
Edit this entry  
19
The Image Book

The Image Book

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Canterbury Tales

The Canterbury Tales

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Untamed

The Untamed

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fan

The Fan

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Junior

Junior

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Down

Down

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nekromantik

Nekromantik

1988
×
Read the review Edit this entry  
13
Céleste Aïda

Céleste Aïda

1927
×
Edit this entry  
12
Medea

Medea

1969
×
Edit this entry  
12
Among the Living

Among the Living

2014
×
★★½
Edit this entry  
12
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
Read the review Edit this entry  
11
How It Feels to Be Run Over

How It Feels to Be Run Over

1900
×
Edit this entry  
11
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
½
Edit this entry  
09
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Mrs. Hyde

Mrs. Hyde

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
The Last Time I Saw Macao

The Last Time I Saw Macao

2012
×
Read the review Edit this entry  
08
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Third Part of the Night

The Third Part of the Night

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
06
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
06
That Most Important Thing: Love

That Most Important Thing: Love

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Only Mine

Only Mine

2019
×
Edit this entry  
04
Szamanka

Szamanka

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry