Sort by

Brandon has logged 56 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Fan

The Fan

1981
×
★★
Edit this entry  
31
Al Parker's Turned-On

Al Parker's Turned-On

1982
×
★★★★
Edit this entry  
30
No Skin Off My Ass

No Skin Off My Ass

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Model Couple

The Model Couple

1977
×
★★★½
Edit this entry  
29
Kung-Fu Master!

Kung-Fu Master!

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Some of My Best Friends Are...

Some of My Best Friends Are...

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Jane Fonda in Five Acts

Jane Fonda in Five Acts

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Saturday Night at the Baths

Saturday Night at the Baths

1975
×
★★
Edit this entry  
25
Mr. Freedom

Mr. Freedom

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Equation to an Unknown

Equation to an Unknown

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Les vacances continuent

Les vacances continuent

2015
×
Read prior review Edit this entry  
24
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Girl

Girl

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Read the review Edit this entry  
20
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Eden and After

Eden and After

1970
×
★★★
Edit this entry  
20
Equus

Equus

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Clean, Shaven

Clean, Shaven

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Edit this entry  
19
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Salome

Salome

1973
×
Edit this entry  
19
Sheer Madness

Sheer Madness

1983
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Angelic Conversation

The Angelic Conversation

1985
×
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★½
Edit this entry  
16
Super 8½

Super 8½

1994
×
★★½
Edit this entry  
16
Islands

Islands

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
The Central Park Five

The Central Park Five

2012
×
Edit this entry  
14
Lamentation

Lamentation

1943
×
Edit this entry  
14
The Last Horror Film

The Last Horror Film

1982
×
★★
Edit this entry  
14
American Orpheus

American Orpheus

1991
×
Edit this entry  
13
You and the Night

You and the Night

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Greta

Greta

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
How to Stop a Motorcar

How to Stop a Motorcar

1902
×
Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frisk

Frisk

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Greta

Greta

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Terrifier

Terrifier

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Tower of London

Tower of London

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Among the Shadows

Among the Shadows

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Odyssey

The Odyssey

2016
×
Read prior review Edit this entry  
06
The Magician

The Magician

1958
×
Read the review Edit this entry  
06
Boy Meets Girl

Boy Meets Girl

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry