Sort by

Brandon has logged 60 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Sissy-Boy Slap-Party

Sissy-Boy Slap-Party

2004
×
Edit this entry  
28
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
All My Friends Are Dead

All My Friends Are Dead

2020
×
Edit this entry  
25
The Rabbit Hunters

The Rabbit Hunters

2020
×
Edit this entry  
25
Jane Fonda in Five Acts

Jane Fonda in Five Acts

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Losing Ground

Losing Ground

1982
×
Edit this entry  
24
Unsane

Unsane

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Devil Doll from Hell

Black Devil Doll from Hell

1984
×
★★½
Edit this entry  
23
Woman of Tokyo

Woman of Tokyo

1933
×
★★★
Edit this entry  
23
The Zebra Killer

The Zebra Killer

1974
×
★★
Edit this entry  
23
Sugar Hill

Sugar Hill

1974
×
★★★★
Edit this entry  
22
Billy Boy

Billy Boy

1970
×
★★★
Edit this entry  
22
Night Owl

Night Owl

1993
×
★★★
Edit this entry  
22
Black Shadows on the Silver Screen

Black Shadows on the Silver Screen

1975
×
Edit this entry  
22
Space Is the Place

Space Is the Place

1974
×
Edit this entry  
22
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★
Edit this entry  
22
Keyhole

Keyhole

2011
×
Edit this entry  
22
AI

AI

2019
×
Edit this entry  
22
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kiss

Kiss

1963
×
Edit this entry  
19
Myra Breckinridge

Myra Breckinridge

1970
×
★★½
Edit this entry  
19
The Fall of Communism as Seen in Gay Pornography

The Fall of Communism as Seen in Gay Pornography

1998
×
Edit this entry  
18
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Brig

The Brig

1964
×
Edit this entry  
18
Scar Tissue

Scar Tissue

1979
×
Edit this entry  
18
Strange Culture

Strange Culture

2007
×
Edit this entry  
18
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rewind

Rewind

2019
×
Edit this entry  
16
Conceiving Ada

Conceiving Ada

1997
×
★★★½
Edit this entry  
16
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Us

Us

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Music

Music

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★½
Edit this entry  
11
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Edit this entry  
10
This Is Everything: Gigi Gorgeous

This Is Everything: Gigi Gorgeous

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
The War Zone

The War Zone

1999
×
Edit this entry  
09
Teknolust

Teknolust

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Prayer

Prayer

2002
×
Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Greta

Greta

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Couch

Couch

1964
×
Edit this entry  
03
Wendy Williams: The Movie

Wendy Williams: The Movie

2021
×
★★
Edit this entry  
02
The Cat with Hands

The Cat with Hands

2001
×
Edit this entry