• Dune

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Murder by the Coast

    ★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★½

  • Death to 2020

    ★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Spree

    ★½

  • His House

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Letter Reader

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Hustle

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ★½

  • The Haunting of Sharon Tate

    ★½

  • ReMastered: The Miami Showband Massacre

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★★

  • Dirty John, The Dirty Truth

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • The Perfection

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • The Accountant of Auschwitz

    ★★★½

  • 6 Balloons

    ★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★

  • The Open House

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★★★

  • House of the Witch

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • The Russian Revolution

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • You Get Me

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • The Other Side of Hope

    ★★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Cream

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Louis Theroux: Savile

    ★★★½

  • Blue Jay

    ★★★½

  • Amanda Knox

    ★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★½

  • Don't Hug Me I'm Scared 6

    ★★★★½

  • The Neon Demon

  • Paterson

    ★½

  • Sausage Party

  • Hush

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • The Boy

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Don't Hug Me I'm Scared 5

    ★★★★½

  • Anomalisa

    ★★★½

  • Terminator Genisys

    ★★½

  • Green Room

    ★★★½

  • Son of Saul

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Emelie

    ★★½