• Come From Away

    ★★★★★

  • Cinderella

  • In the Heights

    ★★★½

  • Moxie

    ★★

  • Flora & Ulysses

    ★★★½

  • The Prom

    ★★

  • Merry Liddle Christmas Wedding

    ★½

  • Feliz NaviDAD

    ★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Holidate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★

  • After We Collided

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Bigfoot Family

    ★★

  • The Wrong Missy

  • Roped

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Stargirl

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • 12 Pups of Christmas

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

    ★★★★★

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★★

  • A Christmas Movie Christmas

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Tall Girl

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Straight Up

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Freshman Year

    ½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • The Last Summer

    ★½

  • Avengers: Endgame

  • After

    ½

  • Shazam!

    ★★

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Saint Frances

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★½

  • What Men Want

    ★½

  • Give Me Liberty

    ★★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★★★

  • Welcome to Marwen

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Grinch

    ★★½

  • Then Came You

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Banana Split

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Little Italy