Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Roped

Roped

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moxie

Moxie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Freshman Year

Freshman Year

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Road Within

The Road Within

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Soul Surfer

Soul Surfer

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bigfoot Family

Bigfoot Family

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Raft

The Raft

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
LEGO: The Adventures of Clutch Powers

LEGO: The Adventures of Clutch Powers

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
Bombshell

Bombshell

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The First Time

The First Time

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Unleashing Mr. Darcy

Unleashing Mr. Darcy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
12 Pups of Christmas

12 Pups of Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Movie Christmas

A Christmas Movie Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Merry Liddle Christmas Wedding

Merry Liddle Christmas Wedding

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Feliz NaviDAD

Feliz NaviDAD

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Naughty & Nice

Naughty & Nice

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
A Puppy for Christmas

A Puppy for Christmas

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Mr. Boogedy

Mr. Boogedy

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Argo

Argo

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Boy

The Boy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★½
Read the review Edit this entry