AJ has logged 102 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
What If

What If

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
Read the review Edit this entry  
11
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
18
She's Beautiful When She's Angry

She's Beautiful When She's Angry

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Give Me Liberty

Give Me Liberty

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Superbad

Superbad

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Stick It

Stick It

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
What Men Want

What Men Want

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Igor

Igor

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Then Came You

Then Came You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry