• The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

    ★★★

  • Totally Under Control

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • The Human Voice

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★½

  • Becky

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Sesame Street: Elmo's Playdate

    ★★★

  • The Pit Where We Were Born

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Lamp Life

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Pillars

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Moloka'i Bound

    ★★★

  • Fit Model

    ★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • Joker

    ½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Wig

    ★★★

  • Circus of Books

    ★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★½

  • Down on the Sidewalk in Waikiki

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • A Walk with Charles Burnett

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★½

  • Kitbull

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Surviving R. Kelly

    ★★★

  • Other People

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • The Grinch

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • Kālewa

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★