quietprofanity has logged 275 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Ballad of Jack and Rose

The Ballad of Jack and Rose

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cursed

Cursed

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Love You More

Love You More

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dog

Dog

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Angela

Angela

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hotel Monterey

Hotel Monterey

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Read the review Edit this entry  
21
The Hot Flashes

The Hot Flashes

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Bigamist

The Bigamist

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Milk

Milk

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Never Fear

Never Fear

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Not Wanted

Not Wanted

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Premature

Premature

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Innocent Blood

Innocent Blood

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Follow That Bird

Follow That Bird

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Carving Magic

Carving Magic

1959
×
Read the review Edit this entry  
28
Garfield's Halloween Adventure

Garfield's Halloween Adventure

1985
×
Edit this entry  
28
Garfield's Thanksgiving

Garfield's Thanksgiving

1989
×
Edit this entry  
27
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sugar Hill

Sugar Hill

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
King Kong

King Kong

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Taris

Taris

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
575 Castro St.

575 Castro St.

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Junkopia

Junkopia

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Barbarous Mexico

Barbarous Mexico

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Howling IV: The Original Nightmare

Howling IV: The Original Nightmare

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry