quietprofanity has logged 20 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
On Dangerous Ground

On Dangerous Ground

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wig

Wig

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Personal Velocity

Personal Velocity

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Trouble with Angels

The Trouble with Angels

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Adventures of Elmo in Grouchland

The Adventures of Elmo in Grouchland

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Follow That Bird

Follow That Bird

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Young Girls Turn 25

The Young Girls Turn 25

1993
×
Read the review Edit this entry  
07
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Homeward Bound: The Incredible Journey

Homeward Bound: The Incredible Journey

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Shower

The Shower

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Life After Hoop Dreams

Life After Hoop Dreams

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Flower of My Secret

The Flower of My Secret

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry