• Cry Macho

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Val

    ★★★½

  • Annette

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • TINA

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Hive

    ★★★½

  • Land

    ★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★½

  • Jockey

    ★★★

  • Mayday

    ★★½

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

    ★★

  • Coming Home in the Dark

    ★★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★½

  • Eight for Silver

    ★★½

  • Mass

    ★★★★

  • Prime Time

    ★★★

  • El Planeta

    ★★★★

  • Superior

    ★★

  • Passing

    ★★★★½

  • Wild Indian

    ★★★

  • Sabaya

    ★★★

  • Knocking

    ★★

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • John and the Hole

    ★★★½

  • I Was a Simple Man

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Censor

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • News of the World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Education

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Totally Under Control

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Violation

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½