Quinn has logged 41 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Jockey

Jockey

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Mayday

Mayday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Dog Who Wouldn't Be Quiet

The Dog Who Wouldn't Be Quiet

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Superior

Superior

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Passing

Passing

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Wild Indian

Wild Indian

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Sabaya

Sabaya

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knocking

Knocking

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Was a Simple Man

I Was a Simple Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kill List

Kill List

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hopscotch

Hopscotch

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lagaan: Once Upon a Time in India

Lagaan: Once Upon a Time in India

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bisbee '17

Bisbee '17

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Between the Lines

Between the Lines

1977
×
★★★★
Edit this entry  
16
Time

Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Misfits

The Misfits

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
News of the World

News of the World

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Tesla

Tesla

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In & Out

In & Out

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kiss the Girls

Kiss the Girls

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Pirates

Pirates

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dust Bowl

The Dust Bowl

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Devil's Own

The Devil's Own

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Death and the Maiden

Death and the Maiden

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★½
Edit this entry