Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghosted

Ghosted

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Air

Air

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pearl

Pearl

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry