Sort by

Bianka has logged 108 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★
Edit this entry  
18
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Twitches

Twitches

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inside

Inside

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Edit this entry