• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

  • tick, tick...BOOM!

  • Eternals

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

  • King Richard

  • Belfast

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

  • Black Widow

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

  • Zack Snyder's Justice League

  • Space Sweepers

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Call

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Burn the Witch

  • Tenet

    ★★★½

  • Peninsula

    ★½

  • #Alive

  • Mulan

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Like a Boss

    ★★

  • Cats

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★½

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • 1BR

    ★★½

  • Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Ms. Purple

  • IO

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

  • mid90s

    ★★½

  • Vox Lux

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½