RSS feed for quione
  • 365 Days

    ½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Ema

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • All The Freckles In The World

    ★★½

  • Saving Zoë

    ½

  • Kidnapping Stella

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ½

  • Dark Phoenix

    ½

  • Parasite

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Elisa & Marcela

    ★★½

  • I Am Mother

    ★★½

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mirage

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Claire Darling

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • One Last Deal

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Girl

    ★★★

  • Knife+Heart

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Climax

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★

  • The Eternal Feminine

    ★★★½

  • Coco

  • 1922

    ★★

  • Gerald's Game

  • Mary Shelley

    ★★★

  • It

    ★★★

  • Veronica

    ★★

  • Fireworks, Should We See It from the Side or the Bottom?

    ★★★

  • I Dream in Another Language

    ★★★½

  • The Book of Henry

    ★★

  • Everything, Everything

  • My Friend Dahmer

    ★★

  • Call Me by Your Name

  • Before I Fall

    ★★

  • Passengers

    ★★

  • A Cure for Wellness

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Tales of an Immoral Couple

    ★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Split

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

  • Tramps

    ★★

  • Suicide Squad

  • Your Name.

    ★★★

  • Nerve

  • Me Before You

  • The Neon Demon

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★

  • Hush

  • Sing Street

  • Swiss Army Man

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Joy

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • 3 Generations

    ★★★

  • The Danish Girl

    ★★★½

  • 6 Years

    ★★★

  • I Promise You Anarchy

    ★★★★½