Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★
Edit this entry  
13
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Black Mexicans

Black Mexicans

2018
×
★★
Edit this entry  
22
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Road to Mars

Road to Mars

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★½
Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Wonder

Wonder

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★½
Edit this entry  
26
We Will Never Be Alone Again

We Will Never Be Alone Again

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Edit this entry