Sort by
  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Trainwreck: Woodstock '99

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Bubble

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • The House

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • A Castle for Christmas

    ★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Luca

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • Moxie

    ★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Soul

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

  • The New Mutants

    ★★★

  • Work It

    ★★

  • Black Is King

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Stargirl

    ★★