• Godzilla vs. Kong

    ½

  • Schweinsteiger Memories: Von Anfang bis Legende

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • Abominable

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Kroos

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Sweethearts

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Robin Hood

    ★★½

  • Cold Feet

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • How About Adolf?

    ★★★★

  • The Keeper

    ★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Smallfoot

    ★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Skyscraper

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • The Most Beautiful Girl in the World

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Tag

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bad Samaritan

    ★★★½

  • Verpiss Dich, Schneewittchen

    ★★★

  • Ice

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Justice League

    ★★★

  • Suck Me Shakespeer 3

    ★★★

  • Papillon

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Power Rangers

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • It’s Your Turn, Honey!

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Two Is a Family

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★½