Kendallyn has logged 105 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Great Gatsby

The Great Gatsby

1974
×
★★★
Edit this entry  
07
Agent Cody Banks

Agent Cody Banks

2003
×
★★
Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
The Great Gatsby

The Great Gatsby

1949
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★
Edit this entry  
16
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Listen Up Philip

Listen Up Philip

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Read the review Edit this entry