• Ray Donovan: The Movie

    ★★½

  • The Super Bob Einstein Movie

    ★★½

  • Reno 911! The Hunt for QAnon

    ★½

  • The Murder of Gabby Petito: Truth, Lies and Social Media

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • 'Twas the Fight Before Christmas

    ★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Pharma Bro

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Jagged

    ★★½

  • The Humans

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★

  • Val

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Pray Away

    ★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • The Beta Test

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Seance

    ★★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★