Ryan has logged 26 entries for films during August 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wild Canaries

Wild Canaries

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Edit this entry  
29
Digging for Fire

Digging for Fire

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Jessabelle

Jessabelle

2014
×
★★
Edit this entry  
28
Gorillas in the Mist

Gorillas in the Mist

1988
×
★★★½
Edit this entry  
26
Good Kill

Good Kill

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★½
Edit this entry  
15
Kill the Messenger

Kill the Messenger

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★★½
Edit this entry  
13
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Unfriended

Unfriended

2014
×
Edit this entry  
10
Cinemania

Cinemania

2002
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Rewrite

The Rewrite

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Camp X-Ray

Camp X-Ray

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Chronic-Con, Episode 420: A New Dope

Chronic-Con, Episode 420: A New Dope

2015
×
★½
Edit this entry  
04
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
04
True Story

True Story

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Edit this entry