Sort by
  • Creed III

    ★★★½

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Terrifier 2

    ½

  • Nope

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • The King's Man

    ½

  • Don't Look Up

  • Sing 2

    ★★

  • Arsène Wenger: Invincible

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

  • No Time to Die

    ★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ½

  • Nobody

    ★★½

  • Pelé

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Greyhound

    ★½

  • The Main Event

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The King

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

  • Mo Amer: The Vagabond

  • At Eternity's Gate

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★½

  • The Long Road to War

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • War Dogs

    ★½

  • The Siege of Jadotville

    ★★½