• Palm Springs

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Tully

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Song to Song

    ★★★

  • Fences

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★★

  • Suburban Odyssey

    ★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • 13th

    ★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Lion

  • Moonlight

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★½

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★½

  • The Salesman

    ★★★½

  • The Red Turtle

    ★★½

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Toni Erdmann

    ½

  • Mother's Day

    ★★★

  • My Big Fat Greek Wedding 2

    ★★½

  • Sausage Party

    ★★½

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★

  • Fire at Sea

    ½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★

  • Life, Animated

    ★★★½

  • O.J.: Made in America

    ★★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Sisters

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★

  • A Man Called Ove

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Creed

    ★★★

  • The Big Short

    ★★★

  • Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

  • Tanna

    ★½

  • Spotlight

    ★★★★

  • The Danish Girl

    ★★★

  • Anomalisa

  • Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

    ★★★★

  • 6 Years

  • Twinsters

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Minions

    ★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Carol

    ★★★

  • Small is Beautiful: A Tiny House Documentary

    ★★½

  • Man Up

    ★★★

  • The Stanford Prison Experiment

    ★★★

  • Brooklyn

    ★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★★

  • Dope

    ★★★

  • The Witch

    ★★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Christmas Wedding Baby

    ½

  • Selma

    ★★★★

  • Penguins of Madagascar

    ★★★★