Ry has logged 17 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Help

The Help

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Return to Me

Return to Me

2000
×
★★★½
Edit this entry  
14
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rumor Has It...

Rumor Has It...

2005
×
★★
Edit this entry  
12
Small is Beautiful: A Tiny House Documentary

Small is Beautiful: A Tiny House Documentary

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry