• Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Jakob's Wife

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Sky Sharks

    ★★★

  • Host

    ★★★★★

  • You Should Have Left

    ★★★

  • The Rental

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Becky

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Four Good Days

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • The Grudge

    ★★

  • Cats

  • Charlie's Angels

  • The Cleansing Hour

    ★★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★½

  • 1BR

    ★★½

  • Vivarium

    ★★

  • Porno

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Serenity

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • May the Devil Take You

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★★½